Bugun...



İşte il il milletvekili listesi! 24 Haziran 2018 oy oranları

24 Haziran Milletvekili Genel Seçimi’nin kesin olmayan sonuçları belli oldu. Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti 293, CHP 146, HDP 67, MHP 50, İYİ Parti 44 milletvekili ile TBMM’de temsil edilecek. Yeni dönemde TBMM’de yer alacak 600 milletvekilinin partileri ve seçildiği iller şu şekilde:

facebook-paylas
Tarih: 25-06-2018 13:08

İşte il il milletvekili listesi! 24 Haziran 2018 oy oranları

ADANA

AK PARTİ
1- Jülide Sarıeroğlu
2- Tamer Dağlı
3- Mehmet Şükrü Erdinç
4- Ahmet Zenbilci
5- Abdullah Doğru

MHP
1- Muharrem Varlı
2- Ayşe Sibel Ersoy

CHP
1- Ayhan Barut
2- Orhan Sümer
3- Müzeyyen Şevkin
4- Burhanettin Bulut

İYİ Parti
1- İsmail Koncuk
2- Mehmet Metanet Çulhaoğlu

HDP
1- Tülay Hatımoğulları Oruç
2- Kemal Peköz

 

ADIYAMAN

AK PARTİ
1- Ahmet Aydın
2- İbrahim Halil Fırat
3- Muhammed Fatih Toprak
4- Yakup Taş

CHP
1- Abdurrahman Tutdere

AFYONKARAHİSAR

AK PARTİ
1- Veysel Eroğlu
2- Ali Özkaya
3- İbrahim Yurdunuseven

MHP
1- Mehmet Taytak
CHP
1- Burcu Köksal

İYİ Parti
1- Gültekin Uysal

 

AĞRI

AK PARTİ
1- Ekrem Çelebi

HDP
1- Berdan Öztürk
2- Dirayet Dilan Taşdemir
3- Abdullah Koç

AMASYA

AK PARTİ
1- Mustafa Levent Karahocagil
2- Hasan Çilez

CHP
1- Mustafa Tuncer 

ANKARA 1. Bölge

AK PARTİ
1- Yıldırım Tuğrul Türkeş
2- Fatih Şahin
3- Yalçın Akdoğan
4- Ali İhsan Arslan


MHP
1- Mevlüt Karakaya

CHP
1- Tekin Bingöl
2- Levent Gök
3- Ali Haydar Hakverdi
4- Bülent Kuşoğlu
5- Gamze Taşcıer
İYİ Parti
1- Koray Aydın
2- İbrahim Halil Oral

HDP
1- Filiz Kerestecioğlu Demir

ANKARA 2. Bölge

AK PARTİ
1- Mustafa Destici
2- Lütfiye Selva Çam
3- Emrullah İşler
4- Orhan Yegin
5- Arife Polat Düzgün
6- Zeynep Yıldız


MHP
1- Sadir Durmaz
2- Nevin Taşlıçay

CHP
1- Murat Emir
2- Yıldırım Kaya

İYİ Parti
1- Şenol Bal

ANKARA 3. Bölge

AK PARTİ
1- Mehmet Naci Bostancı
2- Asuman Erdoğan
3- Nevzat Ceylan
4- Barış Aydın
5- Hacı Turan

MHP
1- Yaşar Yıldırım
2- Erkan Haberal

CHP
1- Ahmet Haluk Koç
2- Nihat Yeşil
3- Servet Ünsal
İYİ Parti
1- Durmuş Yılmaz
2- Ayhan Altıntaş

ANTALYA

AK PARTİ
1- Mevlüt Çavuşoğlu
2- Mustafa Köse
3- Sena Nur Çelik
4- İbrahim Aydın
5- Atay Uslu
6- Kemal Çelik

MHP
1- Abdurrahman Başkan

CHP
1- Deniz Baykal
2- Çetin Osman Budak
3- Rafet Zeybek
4- Aydın Özer
5- Cavit Arı

İyi Parti
1- Feridun Bahşi
2- Hasan Subaşı
3- Tuba Vural Çokal

HDP
1- Kemal Bülbül

ARTVİN

AK PARTİ
1- Ertunç Erkan Balta

CHP
1- Uğur Bayraktutan

AYDIN

AK PARTİ
1- Mustafa Savaş
2- Bekir Kuvvet Erim
3- Metin Yavuz

MHP
1- Deniz Depboylu

CHP
1- Bülent Tezcan
2- Hüseyin Yıldız
3- Süleyman Bülbül

İYİ Parti
1- Aydın Adnan Sezgin

BALIKESİR

AK PARTİ
1- Adil Çelik
2- Belgin Uygur
3- Yavuz Subaşı
4- Mustafa Canbey
5- Pakize Mutlu Aydemir

CHP
1- Ahmet Akın
2- Fikret Şahin
3- Ensar Aytekin

İYİ Parti
1- İsmail Ok

BİLECİK

AK PARTİ
1- Selim Yağcı

CHP
1- Yaşar Tüzün

BİNGÖL

AK PARTİ
1- Cevdet Yılmaz
2- Feyzi Berdibek

HDP
1- Erdal Aydemir

BİTLİS

AK Parti
1- Cemal Taşar
2- Vahit Kiler

HDP
1- Mahmut Celadet Gaydalı

 

BOLU

AK PARTİ
1- Arzu Aydın
2- Fehmi Küpçü

CHP
1- Tanju Özcan

BURDUR

AK PARTİ
1- Bayram Özçelik
2- Yasin Uğur

CHP
1- Mehmet Göker

BURSA 1. Bölge

AK PARTİ
1- Hakan Çavuşoğlu
2- Mustafa Esgin
3- Refik Özen
4- Emine Yavuz Gözgeç
5- Ahmet Kılıç

MHP
1- İsmet Büyükataman

CHP
1- Lale Karabıyık
2- Erkan Aydın
3- Nurhayat Altaca Kayışoğlu

İYİ Parti
1- İsmail Tatlıoğlu

BURSA 2. Bölge

AK PARTİ
1- Efkan Ala
2- Osman Mesten
3- Vildan Yılmaz Gürel
4- Zafer Işık
5- Muhammet Müfit Aydın
6- Atilla Ödünç

MHP
1- Mustafa Hidayet Vahapoğlu

CHP
1- Orhan Sarıbal
2- Yüksel Özkan

İYİ Parti
1- Ahmet Kamil Erozan

ÇANAKKALE

AK PARTİ
1- Bülent Turan
2- Jülide İskenderoğlu

CHP
1- Muharrem Erkek
2- Özgür Ceylan

ÇANKIRI

AK PARTİ
1- Muhammet Emin Akbaşoğlu
2- Salim Çivitcioğlu

ÇORUM

AK PARTİ
1- Ahmet Sami Ceylan
2- Oğuzhan Kaya
3- Erol Kavuncu

CHP
1- Tufan Köse

DENİZLİ

AK PARTİ
1- Cahit Özkan
2- Şahin Tin
3- Ahmet Yıldız
4- Nilgün Ök

CHP
1- Gülizar Biçer Karaca
2- Kazım Arslan
3- Haşim Teoman Sancar

İYİ Parti
1- Yasin Öztürk

DİYARBAKIR

AK PARTİ
1- Mehmet Mehdi Eker
2- Ebubekir Bal
3- Oya Eronat

HDP
1- Adnan Selçuk Mızraklı
2- Salihe Aydeniz
3- İmam Taşçıer
4- Remziye Tosun
5- Hişyar Özsoy
6- Semra Güzel
7- Garo Paylan
8- Dersim Dağ
9- Musa Farisoğulları

EDİRNE

AK PARTİ
1- Fatma Aksal

CHP
1- Okan Gaytancıoğlu
2- Erdin Bircan

İYİ Parti
1- Orhan Çakırlar

ELAZIĞ

AK PARTİ
1- Metin Bulut
2- Sermin Balık
3- Zülfü Tolga Ağar
4- Zülfü Demirbağ

CHP
1- Gürsel Erol

ERZİNCAN

AK PARTİ
1- Süleyman Karaman
2- Burhan Çakır

ERZURUM

AK PARTİ
1- Recep Akdağ
2- Zehra Taşkesenlioğlu
3- Selami Altınok
4- İbrahim Aydemir

MHP
1- Kamil Aydın

İYİ Parti
1- Muhammet Naci Cinisli

ESKİŞEHİR

AK PARTİ
1- Nabi Avcı
2- Harun Karacan
3- Emine Nur Günay

MHP
1- Metin Nurullah Sazak

CHP
1- Utku Çakırözer
2- Jale Nur Süllü

İYİ Parti
1- Arslan Kabukcuoğlu

GAZİANTEP

AK PARTİ
1- Abdulhamit Gül
2- Ahmet Uzer
3- Mehmet Erdoğan
4- Abdullah Nejat Koçer
5- Derya Bakbak
6- Ali Şahin
7- Müslüm Yüksel
8- Mehmet Sait Kirazoğlu

MHP
1- Ali Muhittin Taşdoğan
2- Sermet Atay

CHP
1- Bayram Yılmazkaya
2- İrfan Kaplan

İYİ Parti
1- İmam Hüseyin Filiz
HDP
1- Mahmut Toğrul

GİRESUN

AK PARTİ
1- Cemal Öztürk
2- Kadir Aydın
3- Sabri Öztürk

CHP
1- Necati Tığlı

 

GÜMÜŞHANE

AK PARTİ
1- Hacı Osman Akgül
2- Cihan Pektaş

HAKKARİ

HDP
1- Leyla Güven
2- Sait Dede
3- Özgür Zeydanoğlu

HATAY

AK PARTİ
1- Hacı Bayram Türkoğlu
2- Hüseyin Yayman
3- Abdulkadir Özel
4- Hüseyin Şanverdi

MHP
1- Lütfi Kaşıkçı
2- İbrahim Gül

CHP
1- Mehmet Güzelmansur
2- Suzan Şahin
3- Serkan Topal
4- İsmet Tokdemir

HDP
1- Barış Atay Mengüllüoğlu

ISPARTA

AK PARTİ
1- Süreyya Sadi Bilgiç
2- Recep Özel
3- Mehmet Uğur Gökgöz

İYİ Parti
1- Aylin Cesur

MERSİN

AK PARTİ
1- Lütfi Elvan
2- Ali Cumhur Taşkın
3- Zeynep Gül Yılmaz
4- Hacı Özkan

MHP
1-Olcay Kılavuz
2-Baki Şimşek

CHP
1- Cengiz Gökçel
2- Alpay Antmen
3- Ali Mahir Başarır

İYİ Parti
1- Behiç Çelik
2- Zeki Hakan Sıdalı

HDP
1- Fatma Kurtulan
2- Rıdvan Turan

İSTANBUL 1. Bölge

AK PARTİ
1- Berat Albayrak
2- Nurettin Canikli
3- Mustafa Ataş
4- Erol Kaya
5- Vedat Demiröz
6- Ravza Kavakcı Kan
7- Osman Boyraz
8- İsmet Uçma
9- Mihrimah Belma Satır
10- Ahmet Berat Çonkar
11- Hulusi Şentürk
12- Müşerref Pervin Tuba Durgut
13- Eyüp Özsoy
14- Serkan Bayram
15- Fatih Süleyman Denizolgun

MHP
1- Edip Semih Yalçın
2- İzzet Ulvi Yönter

CHP
1- İbrahim Özden Kaboğlu
2- Mehmet Akif Hamzaçebi
3- Gamze Akkuş İlgezdi
4- Onursal Adıgüzel
5- Fethi Açıkel
6- Gürsel Tekin
7- İlhan Kesici
8- Oğuz Kaan Salıcı
9- Mahmut Tanal
10- Saliha Sera Kadıgil Sütlü
11- Hüseyin Emre Bağce

İYİ Parti
1- Hayrettin Nuhoğlu
2- Ahmet Çelik
3- Yavuz Ağıralioğlu

HDP
1- Pervin Buldan
2- Musa Piroğlu
3- Erkan Baş
4- Erol Katırcıoğlu

İSTANBUL 2. Bölge

AK PARTİ
1- Süleyman Soylu
2- Fatma Betül Sayan Kaya
3- Volkan Bozkır
4- Abdullah Güler
5- Hasan Turan
6- Serap Yaşar
7- Aziz Babuşcu
8- Şirin Ünal
9- Canan Kalsın
10- Ahmet Hamdi Çamlı
11- Markar Eseyan
12- Mustafa Demir
13- İffet Polat

MHP
1- Celal Adan
2- Cemal Çetin

CHP
1- Kadri Enis Berberoğlu
2- Aykut Erdoğdu
3- Ahmet Ünal Çeviköz
4- Mustafa Sezgin Tanrıkulu


Bu haber 270 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/05/2018 Fenerbahçe 3 - 2 Atiker Konyaspor
 19/05/2018 Göztepe 0 - 1 Galatasaray
 19/05/2018 Medipol Başakşehir 3 - 2 Kasımpaşa
 19/05/2018 Beşiktaş 5 - 1 Sivasspor
 18/05/2018 Trabzonspor 3 - 0 Kardemir Karabükspor
 18/05/2018 Alanyaspor 3 - 2 Antalyaspor
 18/05/2018 Gençlerbirliği 1 - 0 Bursaspor
 18/05/2018 Yeni Malatyaspor 3 - 2 Kayserispor
 18/05/2018 Akhisarspor 2 - 1 Osmanlıspor FK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 07/05/2018 MKE Ankaragücü 1 - 1 Adana Demirspor
 05/05/2018 Boluspor 1 - 0 Denizlispor
 05/05/2018 Samsunspor 3 - 3 Ümraniyespor
 05/05/2018 Altınordu 1 - 1 BB Erzurumspor
 05/05/2018 Çaykur Rizespor 4 - 2 Gazişehir Gaziantep FK
 04/05/2018 Adanaspor 0 - 3 Eskişehirspor
 04/05/2018 Elazığspor 2 - 2 İstanbulspor
 04/05/2018 Gaziantepspor 4 - 5 Giresunspor
 04/05/2018 Balıkesirspor Baltok 4 - 1 Manisaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 05/05/2018 Tuzlaspor 2 - 1 Sarıyer
 05/05/2018 Mersin İdmanyurdu 0 - 7 Sancaktepe Belediyespor
 05/05/2018 Keçiörengücü 3 - 2 Kastamonuspor 1966
 05/05/2018 Bodrumspor 2 - 1 Kocaeli Birlikspor
 05/05/2018 Bucaspor 3 - 1 Etimesgut Belediyespor
 05/05/2018 Hatayspor 2 - 0 Afjet Afyonspor
 05/05/2018 Menemen Belediyespor 2 - 0 Eyüpspor
 05/05/2018 Tokatspor 0 - 0 Amed Sportif
 05/05/2018 Sivas Belediyespor 1 - 1 İnegölspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 05/05/2018 Orhangazi Belediyespor 3 - 4 Bayburt Grup Özel İdare
 05/05/2018 Erzin Belediyespor 3 - 0 Halide Edip Adıvar SK
 05/05/2018 Çatalcaspor 2 - 2 Batman Petrolspor
 05/05/2018 Düzcespor 1 - 0 Erbaaspor
 05/05/2018 Yomraspor 0 - 1 Kozan Belediyespor
 05/05/2018 12 Bingölspor 1 - 0 Yeni Altındağ Bld.
 05/05/2018 Çanakkale Dardanel SK 0 - 2 Ofspor
 05/05/2018 Kemerspor 2003 0 - 0 Bergama Belediyespor
 05/05/2018 Bayrampaşa 1 - 0 Manisa BBSK
resmi ilanlar
GAZETEMİZ

24 Haziran Erken Seçim Anketi


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI